Przejdź do treści

Instalacja, konfiguracja i zabezpieczenie systemu WordPress

Oferta archiwalna

Poniższa informacja zawiera nieaktualną ofertę.
W celu skorzystania z podobnej oferty konieczny będzie bezpośredni kontakt z właścicielem niniejszej strony w celu uzgodnienia szczegółów.

Kiedy pierwszy raz miałem styczność z WordPressem nie myślałem o wprowadzaniu dodatkowych zabezpieczeń. Wychodziłem z założenia, że skoro prowadziłem bloga na innych portalach, gdzie przygotowywałem publikacje to i w tym przypadku powinienem po prostu pisać. Zainstalowałem silnik WordPress i publikowałem interesujące mnie treści przez kilka miesięcy. W pewnym momencie strona zaczęła wczytywać się coraz wolniej, aż z czasem dostęp do niej został zablokowany przez firmę hostingową, z której usług korzystałem. Gdy skierowałem swoje zaniepokojenie do usługodawcy, dowiedziałem się, że do mojego konta administracyjnego cały czas próbuje ktoś się zalogować z różnych miejsc świata, co przy okazji obciąża wykorzystywany procesor serwera na tyle mocno, że przekroczyłem wykupione limity. Próbowałem przez następny miesiąc rozwiązać problem, lecz nie dysponowałem wiedzą, dzięki której umiałbym to naprawić i ponownie doszło do zablokowania usługi. Z czasem dowiedziałem się, że po atakach strona może być na tyle zainfekowana, że oczyszczanie jej z niechcianego kodu może okazać się bardzo trudne nawet dla doświadczonego webmastera. Po tych praktykach odechciało mi się prowadzić jakąkolwiek stronę przez długi czas, a tamten blog najzwyczajniej usunąłem z sieci.

Aktualnie stawiając witrynę internetową, moim priorytetem jest poprawne jej zabezpieczenie. Nie ograniczam się do jednego rozwiązania, a próbuję wrzucić ich jak najwięcej, lecz tak by nie zaszkodziło to optymalizacji portalu. Jeszcze zanim opublikuję pierwszy wpis, tuż po zabezpieczeniu strony przygotowuje ją pod przeglądarki oraz rozbudowuje o systemy zwracające uwagę na czytelność zamieszczanych artykułów. Gdy strona jest już zabezpieczona i przygotowana do pierwszych wpisów, optymalizuję dodatkowo kod tak, aby obrazki i teksty były bardziej skompresowane, co zapewnia jeszcze większą stabilność wczytywania się strony.

Pomyśl o bezpieczeństwie i stabilności swojego WordPressa, zanim zaczniesz publikować na nim treści.

Jeżeli decydujesz się właśnie na założenie strony opartej na silniku WordPress i chcesz, aby działała ona stabilnie oraz bezpiecznie, lecz do końca nie wiesz jak sobie z tym poradzić, zapraszam do skorzystania z mojej oferty.

Co ode mnie otrzymasz?

 • Pomoc przy wyborze odpowiedniej usługi hostingowej:
  Podpowiadam jaki hosting wybrać by WordPress działał bez zarzutów. Weryfikuje potrzeby klienta, aby wskazać najlepsze rozwiązanie.
 • Instalacja oraz konfiguracja silnika WordPress:
  Nie musisz się bawić w szukanie plików z silnikiem czy też samemu konfigurować strony. Robię to za Ciebie i już na tym etapie zaczynam wprowadzać pierwsze zabezpieczenia, a Ty masz pewność, że otrzymasz najnowszą wersję w całości po polsku z bezpiecznym systemem logowania.
 • Wprowadzenie dodatkowych zabezpieczeń:
  Zainstaluję odpowiednie wtyczki, które po przeprowadzonej przeze mnie optymalnej konfiguracji zabezpieczą Twoją stronę przed wszelakimi zagrożeniami.
 • Automatyczne kompresowanie obrazków i zdjęć:
  Dodaje funkcje pozwalające na kompresowanie Twoich mediów w czasie ich wrzucania na stronę. Dzięki temu zabiegowi Twoje zdjęcia wczytywać się będą o wiele szybciej, a przestrzeń dyskowa Twojego serwera nie zapełni się tak szybko.
 • Optymalizacja kodu WordPress:
  Po zainstalowaniu i odpowiednim skonfigurowaniu wszelkich modyfikacji przechodzę do optymalizacji kodu silnika WordPress, aby wszelkie zapytania wysyłane przez odbiorców treści były realizowane najszybciej jak to możliwe. Przyspieszam stronę oraz poprawiam jej stabilność tak, abyś nie zawiódł się na jej funkcjonowaniu.

Ile to kosztuje?

Standardowy koszt takiej usługi wynosi 1000 zł, jednak aktualnie możesz skorzystać z oferty już za

800 zł

To aż o 200 zł taniej!

Dodatkowo korzystając z oferty w promocyjnej cenie, konfiguruję dla Ciebie wtyczkę do tworzenia kopii zapasowych oraz przekaże Ci informację jak z niej korzystać, aby w przypadku awarii nie stracić ważnych danych.

Kopia zapasowa to bardzo ważny element podczas dbania o stronę internetową. Wykonując ją regularnie, jesteś w stanie zabezpieczyć się na niemal każdą usterkę powstałą zarówno z Twojej winy (np. podczas nieumiejętnej zmiany ustawień), jak i problemów usługodawcy serwera czy na wypadek ataków hakerskich.

Pamiętaj, że nawet najlepsze zabezpieczenia nie gwarantują 100% bezpieczeństwa. By strona była w pełni bezpieczna musisz regularnie dbać o jej zabezpieczenia. Właśnie dlatego firmy często decydują się na stałą współpracę z informatykiem.

Oferta nie dotyczy wprowadzania dodatkowych modyfikacji czy tworzenia szablonów. Uważam, że w tych kwestiach są fachowcy lepsi ode mnie, a też nie chcę sprzedawać czegoś, gdzie moje kompetencje są niekompletne.

Przedstawiona oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu kodeksu cywilnego. W celu przedstawienia konkretnej oferty wymagane są indywidualne ustalenia z właścicielem niniejszej strony.

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych.
Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację przechowywania tego typu plików. View more
Rozumiem